Co zrobiÄ w przypadku utracenia poĹÄ czenia z systemem/Internetem?
JeĹli poĹÄ czenie z repozytorium nie jest moĹźliwe, interfejs oprogramowania lub program komputerowy do autentyfikacji lekĂłw zarejestruje zeskanowane kody, ktĂłre zostanÄ zweryfikowane, kiedy repozytorium zacznie dziaĹaÄ. W miÄdzyczasie, moĹźna normalnie wydawaÄ leki.
JeĹli lokalny system FMD przestanie dziaĹaÄ, naleĹźy dokonaÄ rejestru niepowtarzalnych identyfikatorĂłw produktĂłw leczniczych wydanych pacjentom, tak aby moĹźna byĹo je wycofaÄ, kiedy system FMD ponownie zacznie dziaĹaÄ.
Co siÄ stanie w przypadku uszkodzenia kodu lub w sytuacji, gdy skaner nie moĹźe odczytaÄ kodu?
Niepowtarzalny identyfikator musi byÄ widoczny na produkcie medycznym w formacie czytelnym dla czĹowieka na wypadek, gdyby skaner nie mĂłgĹ go odczytaÄ. Aby dokonaÄ autentyfikacji leku, kod moĹźna wprowadziÄ manualnie. Niemniej jednak, jeĹli skaner nie moĹźe odczytaÄ kodu 2D i z powodu uszkodzenia odczytanie kodu w formacie czytelnym dla czĹowieka nie jest moĹźliwe, zaleca siÄ nie wydawanie leku pacjentom.
Czy konieczne jest oddzielne poĹÄ czenie internetowe dla FMD?
Systemy FMD nie bÄdÄ wymagaĹy oddzielnego poĹÄ czenia internetowego, wystarczy poĹÄ czenie gĹĂłwne (np. HSCN lub N3), ale jeĹli jest taka wola, systemy mogÄ dziaĹaÄ na oddzielnym poĹÄ czeniu.
Moje poĹÄ czenie internetowe/szerokopasmowe jest wolne. Czy to wpĹynie na system?
Nie. System zostaĹ zaprojektowany do pracy przy bardzo wolnym ĹÄ czu internetowym.
Czy Dyrektywa FMD bÄdzie miaĹa wpĹyw na sposĂłb dziaĹania Systemu Recept Elektronicznych?
Nie bÄdzie bezpoĹredniego wpĹywu na pracÄ E-recepty, lecz systemy ISV (Kamsoft, ILC, Malicki itd.) Â posiadajÄ ce zintegrowanÄ funkcjÄ FMD moĹźna skonfigurowaÄ, aby ĹÄ czyĹy siÄ z wycofywaniem produktĂłw leczniczych w momencie wydawania ich pacjentom, i wysyĹaĹy wiadomoĹÄ o wydaniu produktu do centrali.).
W jaki sposĂłb FMD moĹźe pomĂłc w identyfikacji bĹÄdĂłw przy wydawaniu?
KorzystajÄ c z systemu ISV (Kamsoft, ILC, Malicki itd. / FMD, oprogramowanie bÄdzie miaĹo moĹźliwoĹÄ sprawdzenia, czy zeskanowane produkty lecznicze pokrywajÄ siÄ z informacjami na e-recepcie. JeĹli wystÄpuje niezgodnoĹÄ, uĹźytkownik zostanie powiadomiony przez system, zmniejszajÄ c w ten sposĂłb prawdopodobieĹstwo wydania pacjentom niepoprawnie wybranych produktĂłw medycznych.
Czy wymagane sÄ dwa rodzaje skanerĂłw â jeden do ânormalnychâ kodĂłw 1D i drugi do kodĂłw 2D?
Nie. Skanery kodĂłw 2D skanujÄ rĂłwnieĹź normalne kody 1D.