W przypadku apteki ogĂłlnodostÄpnej, bÄdziemy mieli kilka opcji komunikatĂłw jakie bÄdÄ wyĹwietlane na ekranach naszych komputerĂłw przez naszych dostawcĂłw oprogramowania.
Komunikat 1. Lek jest dobry i moĹźna go wydaÄ.
Komunikat 2. Lek nie jest dobry, zostaje zablokowana transakcja na komputerze w aptece lub systemie mobilnym w szpitalu. Opakowanie leku po wyĹwietlonym komunikacie poddajemy kwarantannie. Powiadamiane sÄ
KOWAL i GIF.
Komunikat 3. Ta sytuacja moĹźe ĹwiadczyÄ o bĹÄdzie w systemie lub o tym, Ĺźe lek moĹźe byÄ sfaĹszowany. Leku nie wydajemy poddajemy opakowanie kwarantannie, aĹź do momentu otrzymania informacji zwrotnej z KOWAL.
Komunikat 4. Lek zostaĹ juĹź wydany w tej aptece. Mamy do czynienia z zeskanowaniem produktu dwa razy. Jest to pomyĹka.
Komunikat 5. Lek zostaĹ wydany gdzie indziej. MoĹźe to oznaczaÄ, Ĺźe lek jest sfaĹszowany. Poddajemy lek kwarantannie.
Komunikat 6. Przekroczona data waĹźnoĹci, nie wydajemy leku.
Komunikat 7. UpĹywa data waĹźnoĹci.
Procedura wycofania leku z obrotu, zmieni siÄ jedynie z uwagi na nieco inny proces wycofania leku z obrotu. Zwrot kosztĂłw za lek, bÄdzie wyglÄ daĹ jak dotychczas. Kwarantanna oznacza odĹoĹźenie leku podejrzanego do zamkniÄtej szafki/ sejfu oraz jego dobre oznaczenie i opisanie/ doĹÄ czenie notatki elastycznÄ gumkÄ .