Apteka ogólnodostępna

W przypadku apteki ogólnodostępnej, będziemy mieli kilka opcji komunikatów jakie będą wyświetlane na ekranach naszych komputerów przez naszych dostawców oprogramowania.

Lek jest dobry i można go wydać.Komunikat 1. Lek jest dobry i można go wydać.

Lek nie jest dobryKomunikat 2. Lek nie jest dobry, zostaje zablokowana transakcja na komputerze w aptece lub systemie mobilnym w szpitalu. Opakowanie leku po wyświetlonym komunikacie poddajemy kwarantannie. Powiadamiane są KOWAL i GIF.

Ta sytuacja może świadczyć o błędzie w systemie lub o tym, że lek może być sfałszowanyKomunikat 3. Ta sytuacja może świadczyć o błędzie w systemie lub o tym, że lek może być sfałszowany. Leku nie wydajemy poddajemy opakowanie kwarantannie, aż do momentu otrzymania informacji zwrotnej z KOWAL.

Lek został już wydany w tej apteceKomunikat 4. Lek został już wydany w tej aptece. Mamy do czynienia z zeskanowaniem produktu dwa razy. Jest to pomyłka.

Lek został wydany gdzie indziejKomunikat 5. Lek został wydany gdzie indziej. Może to oznaczać, że lek jest sfałszowany. Poddajemy lek kwarantannie.

Przekroczona data ważnościKomunikat 6. Przekroczona data ważności, nie wydajemy leku.

Upływa data ważnościKomunikat 7. Upływa data ważności.

Procedura wycofania leku z obrotu, zmieni się jedynie z uwagi na nieco inny proces wycofania leku z obrotu. Zwrot kosztów za lek, będzie wyglądał jak dotychczas. Kwarantanna oznacza odłożenie leku podejrzanego do zamkniętej szafki/ sejfu oraz jego dobre oznaczenie i opisanie/ dołączenie notatki elastyczną gumką.

Drukuj